Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

GTAGames.nl - De Nederlandse Grand Theft Auto Community!

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Voormalig Rockstar-ontwikkelaar Obbe Vermeij: “GTA VI-leaks zijn een nothing burger”

Terwijl de gamingwereld de afgelopen dagen in de ban is van nieuwe gameplay-leaks van GTA VI, roept een voormalige Rockstar-veteraan op tot kalmte. Obbe Vermeij, die meewerkte aan GTA III, Vice City, San Andreas en GTA IV, noemt de gelekte beelden “een nothing burger”.

Vermeij op X

IMG_5002.jpeg

In een bericht op X (voorheen Twitter) schrijft Vermeij zaterdagmiddag:

“Calm down everybody. The leaks are a nothing burger. As a marketing strategy R* is trying to keep the game under wraps longer than other publishers. All that has happened is that some footage has escaped. Slightly ahead of the Netflix thing next week.”

Volgens de Nederlander zijn de meeste toekomstige spelers niet actief op zoek naar spoilerachtige beelfragmenten online. “90% of future players don’t spend their time on the internet looking for video snippets. They don’t have the time and don’t want spoilers,” stelt hij.

Vermeij erkent dat de teams bij Rockstar waarschijnlijk geïrriteerd zijn, maar relativert de situatie door te wijzen op de beruchte Hot Coffee-affaire uit 2005. Die was volgens hem een stuk problematischer voor het management, terwijl de huidige leaks “veel minder consequentiëel” zijn. Hij verwacht dat GTA VI een fenomenaal spel wordt dat de komende vijftien jaar zal blijven verkopen. “The leaks are just a tiny blip.”

Context: Wat is er gelekt?

IMG_5008.jpeg

Sinds woensdag circuleren er meerdere clips van wat eruitziet als echte gameplay van GTA VI. De beelden tonen onder meer

Spoiler: beknopte beschrijving van een gelekte video en ander gelekt materiaal

co-protagonist Jason Duval die basketball speelt, met een sleutelklonen-systeem auto’s steelt, vecht met een stamina-meter en een zes-sterren wanted level activeert. Ook verscheen een vermoedelijke volledige kaart van de staat Leonida (Florida).

De groep of persoon achter de leaks, die zichzelf CyberLeek noemt, koppelt de beelden aan een cryptocurrency en protesteert onder meer tegen het ontbreken van een fysieke disc-editie.

Rockstar en moederbedrijf Take-Two hebben de beelden niet bevestigd, maar vechten de verspreiding hard aan met copyrightclaims. Take-Two startte bovendien juridische stappen om de identiteit van de leakers achter Discord- en Microsoft-accounts te achterhalen. De officiële “extended look” van het spel staat gepland voor 27 augustus op Netflix.

Ervaren stem

IMG_5015.jpeg

Vermeij, die zelf niet meer bij Rockstar werkt, spreekt met enig gezag. Hij was destijds aanwezig tijdens de Hot Coffee-crisis en weet hoe de studio intern met dit soort incidenten omgaat. Zijn boodschap is duidelijk: de hype en de verkoopkracht van GTA VI zullen hier niet onder lijden.

Of de leaks de Netflix-première volgende week enigszins overschaduwen, zal de komende dagen blijken. Voor nu lijkt de voormalige Rockstar-man vooral één ding te willen zeggen: relax, het is maar een blipje.

User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.