Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

GTAGames.nl - De Nederlandse Grand Theft Auto Community!

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

GTA IV is San Andreas voorbij

GTA San Andreas is tot kort geleden altijd nog de nummer één kaskraker geweest voor ontwikkelaar Rockstar Games en uitgever Take Two. San Andreas kwam uit op 26 oktober 2004. Grofweg drie en een half jaar na de release van de volop bejubelde game kwam GTA IV, en de verkoopcijfers van het avontuur van CJ Johnson zijn nu, bijna drie en een half jaar nadat GTA IV in de winkels verscheen, overstegen door de capriolen van Niko Bellic in Liberty City.

post-536-1183682433.jpg

22 miljoen stuks van GTA IV zijn inmiddels over de toonbank gegaan. Strauss Zelnick van Take Two heeft dit onlangs uitgesproken op de achtste "ThinkEquity's annual Growth conference" in New York, welke op 13 en 14 september heeft plaatsgevonden. Ter vergelijking, tegen de tijd dat GTA IV uitkwam stond de teller voor San Andreas op grofweg 21.5 miljoen stuks.

Inmiddels staat de totale teller voor alle GTA-titels die Take Two heeft uitgebracht inmiddels op het enorme aantal van 114 miljoen stuks!

Naast GTA noemde Zelnick ook nog de verkoop-aantallen van een handjevol andere games onder de vlag van Take Two, waaronder een aantal van Rockstar Games: Midnight Club doet goed mee met de toppers met 18.5 miljoen stuks, Red Dead Redemption doet leuk mee met 12.5 miljoen stuks en de teller voor franchise Max Payne, waarvan we binnenkort deel drie kunnen verwachten, staat op 7.5 miljoen. Het derde deel van deze serie komt binnenkort in de winkels, in dit nieuwsbericht is de eerste trailer ervan die gisteren is verschenen, te bekijken.

Bron: James Brightman op industrygamers.com

User Feedback

Recommended Comments

Bassieboy35 Legendary Godfather

Bassieboy35

Ereleden

:O niet iedereen was zo overtuigd van IV maar toch knap gedaan hoor :tu::)

PrioX Forum Legend

IV en SA verschillen toch erg veel. De locatie, personages, het verhaal en de mogelijkheden verschillen best veel.

GTA IV is meer opgebouwd met realisme waar ik persoonlijk zelf heel erg van hou. Het verhaal van SA sprak me niet heel erg aan. De mogelijkheden waren fantastisch maar het gangster leven sprak me niet aan. Zo heeft iedereen zijn eigen smaak en dus zijn eigen GTA. Ik heb in ieder geval van beide GTA's genoten met hier en daar zijn minpunten. Maar dat heb je in elk spel.

GTA IV, gefeliciteerd! :dans:

xyzze01 Auto dief

xyzze01

Leden

GTA SA vind ik nog altijd het beste spel beste missies maar GTA IV heeft betere graphics dus ik denk dat dat daar aan ligt ;)

:klap:

Nissan Forum Legend

Nissan

Leden

GTA zijn gewoon topgames :7. Daarnaast kun je SA en IV niet vergelijken. SA is gangster, IV is duister en mafia.

myron.b Ballas leider

myron.b

Leden

Jeeey!!!!

Lang leve GTA IV.

En lang leve Niko Bellic.

Ik vind GTA IV beter dan SA.

Scarface92 The Godfather

Scarface92

Leden

Leuk om te weten, hoewel ik San Andreas toch wel in vele opzichten beter vind dan IV.

@Jacky-2007: Het is trouwens gewoon CJ (Carl Johnson) i.p.v. CJ Johnson. ;)

Lantyz Legendary Godfather

Lantyz

Ereleden

Op WikiGTA is GTA San Andreas nog een stuk populairder dan GTA IV: 4.272.838 vs. 2.538.448 pageviews.

Jacky-2007 Legendary Godfather

Jacky-2007

Ereleden

Dat verbaasd me niet, tenslotte wordt er al zeven jaar lang over SA informatie gezocht. Ik denk sowieso wel dat SA langer blijft hangen, actueel blijft bij de fans, dan dat GTA IV dat heeft.

@Jacky-2007: Het is trouwens gewoon CJ (Carl Johnson) i.p.v. CJ Johnson. ;)

Het had er eigenlijk zo moeten staan: "CJ" Johnson, oftewel zijn nickname in het spel met achternaam.

Ik vind beide games op hun eigen manier top. Ik denk dat het ook wel meetelt dat IV een officiële multiplayer heeft, en daarnaast omdat gamen in het algemeen een stuk meer geaccepteerd wordt tegenwoordig. Daardoor is de doelgroep ook groter en breder geworden, dus ook de verkoop-aantallen lopen dan op. ^_^

PunkyF00l Grotti handelaar

PunkyF00l

Leden

Op naar de volgende :7

GTAKevin023 Kingpin

GTAKevin023

Leden

Ik zie SA en IV gewoon als 2 gta's die dik tegen elkaar vechten. Ze winnen voor mij echt niet van elkaar, ze zijn gewoon voor mij de 2 beste gta's en dat blijven ze. 50/50. Ik speel ze allebij heel graag.

IV is mooier

SA is meer mogelijkheden

Als de mogelijkheden en het uiterlijk van deze 2 spellen in gta V zitten dan zal dat de beste gta worden vindt ik :)smile3.gif

Limitbreak Drugs dealer

Limitbreak

Leden

Dat verbaasd me niet, tenslotte wordt er al zeven jaar lang over SA informatie gezocht. Ik denk sowieso wel dat SA langer blijft hangen, actueel blijft bij de fans, dan dat GTA IV dat heeft.

@Jacky-2007: Het is trouwens gewoon CJ (Carl Johnson) i.p.v. CJ Johnson. ;)

Het had er eigenlijk zo moeten staan: "CJ" Johnson, oftewel zijn nickname in het spel met achternaam.

Ik vind beide games op hun eigen manier top. Ik denk dat het ook wel meetelt dat IV een officiële multiplayer heeft, en daarnaast omdat gamen in het algemeen een stuk meer geaccepteerd wordt tegenwoordig. Daardoor is de doelgroep ook groter en breder geworden, dus ook de verkoop-aantallen lopen dan op. ^_^

Sorry jaap, ik wil niet muggenziften maar moet het dan niet eigenlijk Carl "CJ" Johnson zijn

Jacky-2007 Legendary Godfather

Jacky-2007

Ereleden

Daar heb je dan ook wel weer een punt... :clown:

Enfin, terug ontopic: Ik ben het eens met , gooi de opties uit SA in graphics en realistische setting zoals we in IV hebben gezien, en dan heb je de ultieme GTA wat mij betreft. Wil ik daar wel aan toevoegen dat dan de PC-versie zo stabiel moet zijn zoals SA, en dat de multiplayer er één moet worden zoals in GTA IV. ^_^

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.